TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

12 stron ze śladami gps

12 stron ze śladami gps

W artykule przedstawię strony www, z których można pobrać ślady gps szlaków i innych tras.

Można je później wgrać do aplikacji nawigującej takiej jak np. Locus.
mapa-turystyczna.pl - to popularna mapa online ze szlakami głównie z polskich i słowackich gór. Mamy tam możliwość opracowania trasy i pobrania później pliku gpx. Serwis ma też dedykowaną aplikację mobilną zarówno w wersji darmowej jak i płatnej.


pl.wikiloc.com - popularny serwis, w którym społeczność może dodawać własne pliki gps dla swoich aktywności. Można też przeglądać i pobierać trasy innych użytkowników. Ponadto możemy dodawać trasy do ulubionych, oceniać i komentować.


www.alltrails.com - mapa ze szlakami z całego świata. Trzeba się zarejestrować i zalogować. Można pobierać gpx, przeglądać, dodawać do ulubionych i wiele więcej. Część funkcji jak np. drukowanie mapy jest dostępna w wersji płatnej.


mapy.hiking.sk - mapa słowackich szlaków. Możemy tam skomponować własną trasę korzystając z punktów pośrednich i pobrać potem plik gps trasy (dla zalogowanych).

trail.pl - polski serwis ze szlakami (piesze, rowerowe). Można wyszukiwać po lokalizacji. W serwisie są dostępne zarówno szlaki pttk jak i trasy nagrane przez użytkowników.


www.traseo.pl - kolejny polski serwis z różnymi śladami dodawanymi przez użytkowników. Serwis posiada również swoją aplikację mobilną. Można dzielić się z innymi trasami swoich wycieczek. Nagrywać trasy w aplikacji, wrzucać pliki gpx oraz rysować je ręcznie, dodawać waypointy i zdjęcia.
 
www.gaiagps.com - serwis, w którym można wyszukiwać szlaków z całego świata, pobierać mapy i gpx. Możliwa jest synchronizacja danych pomiędzy Twoimi urządzeniami.

www.trailforks.com - to baza danych szlaków, mapa. Zawiera szlaki dla różnych typów aktywności. Serwis posiada również dedykowaną aplikację mobilną. Moim skromnym zdaniem interfejs strony jest trochę gorszy niż poprzedniej. W celu pobrania plików gpx lub kml należy być zalogowanym. 


www.outdooractive.com - portal dla fanów aktywności outdoorowych: turystyka piesza, rowerowa, kolarstwo górskie lub narciarstwo. Bezpłatny planer tras online i trasy GPS na smartfona.

my.viewranger.com - portal służy do planowania, nawigacji, nagrywania i udostępniania aktywności na świeżym powietrzu. Pobierz mapy topograficzne i szlaki od najlepszych wydawców, a także aktywną nawigację GPS, BuddyBeacon i inne. Na podstronie ze ścieżką trzeba na czarnym pasku kliknąć Menu i pojawi się menu kontekstowe, z którego będziemy mogli wybrać pobranie gpx oraz drukowanie pdf (opcje te są dostępne dla zalogowanych użytkowników). 


waymarkedtrails.org - serwis oferuje informacje i gpx wielu popularnych (i nie tak popularnych) tras, zwłaszcza w Europie. Strona posiada kilka sekcji dla różnych aktywności np. szlaki piesze, rowerowe, konne itp. Wybierz aktywność, przejdź do mapy żądanego regionu, kliknij „Trasy” (prawy dolny róg), przesuń mysz do jednej z tras (zmienia kolor na żółty na mapie), kliknij trasę na liście i pobierz plik GPX klikając przycisk "GPX".

www.wandermap.net - kolejny serwis z różnymi szlakami dodawanymi przez użytkowników oraz tymi oficjalnymi. Wyszukaj szlaku, zobacz go na mapie, pobierz gpx lub wydrukuj.
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczegóły:
15.04.2021
Tagi:
mapy, gps, gpx