TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

20 przydatnych aplikacji na Androida w podróży

20 przydatnych aplikacji na Androida w podróży

Przedstawiam Wam aplikacje na Androida przydatne w podróży. Większość z nich sama używam.

Locus Map - aplikacja używana przeze mnie bardzo często do nawigacji po szlakach. Można pobrać sobie potrzebne części mapy offline, zaimportować ślady gps oraz nagrywać swoje przejścia. Aplikacja jest zarówno w wersji płatnej jak i darmowej.
Mapa Turystyczna - strona z mapą i naniesionymi na nią szlakami w Polsce i częściowo również na Słowacji. Idealna do planowania wycieczek pieszych.


Booking.com - aplikacja najpopularniejszego serwisu do wyszukiwania i rezerwacji hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych. Jego główną funkcją jest posiadanie ponad miliona hoteli, hosteli i innych miejsc noclegowych. Dodatkowo zawiera informacje o lokalnych atrakcjach, punktach orientacyjnych, a nawet lokalnych hotspotach WiFi.


meteo.pl
- aplikacja pogodowa podająca dokładną pogodę na 3 najbliższe dni. Można dodawać lokacje do ulubionych. Działa na terenie Polski i w najbliższych okolicach np. Słowacja. Dane do aplikacji dostarcza ICM Uniwersytet Warszawski. Wykresy pochodzą z portalu meteo.pl.


e-podróżnik - w aplikacji sprawdzisz połączenia autobusowe i kolejowe pomiędzy różnymi miastami w Polsce i za granicą. Masz możliwość również zakupu biletów na wybrane połączenia. Aplikacja jest darmowa i posiada wszystkie funkcjonalności z serwisu e-podroznik.pl


Jakdojade - aplikacja serwisu jakdojade.pl - Wygodna nawigacja na terenie wielu polskich miast oraz miejsce, w którym bez trudu kupisz bilet na komunikację miejską.


Google Translate - przydatna aplikacja jeśli chcemy przetłumaczyć tekst z jednego języka na drugi. Co najważniejsze, istnieje tłumacz mowy w czasie rzeczywistym, który może pomóc rozmawiać z ludźmi.

Google Maps
- tej aplikacji chyba nie trzeba przedstawiać. Mapy Google ułatwiają nawigację po świecie. Mapy w 220 krajach, nawigacja głosowa GPS dla kierowców, rowerzystów i pieszych, street view w celu jeszcze lepszego poznania miejsc, do których się wybierasz i wiele więcej.


XE Currency - darmowa aplikacja do sprawdzania kursów wymiany walut z całego świata. Porównuj ceny w dowolnym miejscu podczas podróży za granicę, aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepszą ofertę według dzisiejszej stawki.


TimeBuddy - to popularny wizualny konwerter czasu, harmonogram i zegar światowy. Jest to najłatwiejsza w użyciu, a zarazem zaawansowana aplikacja zegarowa na świecie do radzenia sobie z czasem w wielu strefach czasowych.


SunriseSunset - jak sama nazwa wskazuje aplikacja pozwala sprawdzić czas wschodu i zachodu Słońca dla dowolnego miejsca na świecie i na dowolny dzień. Przydatna dla fotografów w celu śledzenia tzw. złotej godziny.


Golden hour - Łatwe i wygodne narzędzie do obliczania czasu i długości wschodu i zachodu Słońca oraz innych faz światła słonecznego w dowolnym miejscu. Przydatne do planowania fotografii o złotej godzinie.


Flightradar24 - aplikacja najpopularniejszego serwisu do śledzenia lotów w czasie rzeczywistym.


Wikiloc - aplikacja do nawigacji po niezliczonych szlakach pieszych, rowerowych i innych. Pozwala również nagrywać ślady GPS własnych wycieczek. Warto również odwiedzić stronę www https://www.wikiloc.com.


SkyScanner - Przydatna aplikacja w podróży. Dzięki niej wyszukasz i zarezerwujesz tanie loty, hotele i wynajem
samochodów.


mobileMPK - to rozkład jazdy komunikacji miejskiej dla największych miast Polski (ponad 50 miast). Po zainstalowaniu rozkładu aplikacja może działać offline i nie wymaga połączenia z Internetem.


Windy - darmowa aplikacja przedstawiająca w sposób wizualny pogodę na całym świecie. Ta szybka, intuicyjna, szczegółowa i najdokładniejsza aplikacja pogodowa cieszy się zaufaniem profesjonalnych pilotów, paralotniarzy, skoczków spadochronowych, kiterów, surferów, żeglarzy, rybaków, łowców burz i maniaków pogodowych.


SayHi - przydatna aplikacja do rozmów w obcym języku. Po rozpoczęciu rozmowy dwujęzycznej usłyszysz swój głos przetłumaczony od razu na język obcy.


IC Mobile Navigator - aplikacja umożliwia planowanie podróży bezpośrednimi pociągami PKP Intercity w kategoriach Express InterCity Premium, Express InterCity, InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe. Zarejestrowanym użytkownikom daje możliwość m.in. sprawdzenia ceny oraz zakup biletu.


Maps.Me - Darmowe, szybkie i niewymagające połączenia z Internetem mapy całego świata z nawigacją krok po kroku.
Wystarczy pobrać interesujące nas regiony przed podróżą.
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczegóły:
25.10.2019
Tagi:
podróże, aplikacje