TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Asia Trip - Kamakura

Asia Trip - Kamakura

Tego dnia zrobiliśmy wycieczkę pociągiem do Kamakury niedaleko Tokio.

Kamakura to niewielka miejscowość położona na południowy zachód od Tokio. Jest to dawna stolica Japonii (1192-1333). Najsłynniejszym zabytkiem Kamakury jest świątynia Kōtoku-in, znana głównie z posągu Wielkiego Buddy. Podczas letnich miesięcy również tutejsze plaże przyciągają wielu turystów.
Miasteczko jest idealnym miejscem na dzień odskoczni od zatłoczonego Tokio.

Średni czas przejazdu z Tokio do Kamakury to około 1-1,5 godz. My wybraliśmy linię kolejową JR Yokosuka Line.Wielki Budda w świątyni Kotokuin - 13,35 m wysokości, waży 93 tony. Do XIX w. posąg stał wewnątrz świątyni, ale została ona zniszczona przez tsunami. Posąg jednak ocalał i stoi obecnie na świeżym powietrzu. Zwany także Daibutsu, jest to drugi najwyższy Budda w Japonii (najwyższy jest w świątyni Todaiji w Narze).Świątynia Hase-dera - piękna świątynia znajdująca się na wzgórzu z widokiem na ocean. Znajduje się parę minut drogi od Wielkiego Buddy.Świątynia Tsurugaoka Hachimangū jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Kamakurze.
Minamoto-no-Yoriyoshi, głowa rodziny samurajów Genji, założył ją w 1063.Główne wejście prowadzące do świątyni znajduje się przy jednej z głównych ulic miasta.Maiden - miejsce, w którym odbywają się obrzędy ślubne, tańce i koncerty.Główna świątynia Hongu, do której prowadzą schody.Tabliczki ema. Obecnie na tabliczkach ema mogą widnieć różne symbole, często związane z intencją modlitwy lub tradycją danego chramu (świątyni).
Wierni kupują tabliczki w świątyni, wypisują na nich swe prośby i modlitwy, i wieszają na specjalnych stelażach umieszczanych przy świątyni.
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczegóły:
25.04.2017
Tagi:
asia trip, japonia, azja, kamakura