TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Asia Trip - Kioto

Asia Trip - Kioto

Kolejny etap podróży to Kioto - dawna stolica Japonii.

Do Kioto udajemy się słynnym Shinkansenem. Pociągi te to symbol nowoczesnej Japonii. Najnowsze modele osiągają szybkość przekraczającą 300 km/h.Shinkansen na dworcu w Tokio
Kioto to przede wszystkim dużo zabytkowych świątyń. Opiszę najpierw trochę religie w Japonii. Szintoizm - pierwsze dominujące wyznanie. Zanim dojdziemy do głównego budynku świątyni, w którym za zamkniętymi drzwiami znajduje się bóstwo widzimy bramę prowadzącą do świątyni zwaną torii. Najczęściej takich bram jest kilka. Pierwsza może być oddalona nawet o kilka kilometrów od świątyni. Torii przeważnie wykonane jest z drewna i może osiągać wysokość kilku metrów, zazwyczaj pomalowane na czerwono lub pomarańczowo z elementami czerni.
Jedna z torii prowadzących do świątyni w Kioto.
Brama prowadząca do świątyni Tsurugaoka Hachimangū w Kamakurze.Kolejmym elementem, który zauważymy w zespole przedświątynnym jest miejsce oczyszczenia i obmycia. Specjalnymi czerpakami nabiera się wody w celu obmycia ust i rąk.Na powyższym zdjęciu miejsce oczyszczenia w pobliżu Kiyomizu Dera (Kioto).Tabliczki z wypisanymi życzeniami, które składa się bóstwom i zostawia na terenie świątynnym. Na zdjęciu powyżej tabliczki w świątyni Tsurugaoka Hachimangū w Kamakurze.Za symboliczną opłatą można kupić świątynną wróżbę czyli omikuji. Jeśli jednak wróżba jest niepomyślna należy zostawić ją w świątyni na specjalnych stojakach.Powyżej omikuji w świątyni Sensō-ji w TokioNa terenie świątynnym bardzo często można zobaczyć drewniane beczki z sake (japoński alkohol robiony z ryżu). Składane są one jako jedna z wielu ofiar, w podziękowaniu za modlitwę.
Świątynia Kitano Tenmangū w Kioto
Yasaka Shrine
Gion - dzielnica gejsz. W starej dzielnicy Kioto można spotkać zarówno maiko, jak i kobiety noszące
codzienne kimono, dzięki temu widać różnicę w ubiorze pomiędzy gejszami a zwykłymi kobietami. Gejsza to przede wszystkim kobieta dotrzymująca towarzystwa. Jest to jeden z elementów nierozerwalnie związanych z tradycyjną Japonią.Pagoda buddyjska - symbol łączności pomiędzy ziemią a niebem.Zespół zabytkowy dawnego Kioto, Uji i Otsu w 1994 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Unesco.Kiyomizu-dera Temple - znaczy świątynia czystej wody. Usytuowana jest we wschodniej dzielnicy Higashiyama, na zalesionych zboczach góry Otowa.
Główna brama Deva do świątyni Kiyomizu-dera
Pagoda świątyni Kiyomizu-dera
Srebrny pawilon - Ginkakujii Temple
Piasek symbolizuje fale oceanu, a w głębi góra Fuji na tle srebrnego pawilonu.
Złoty pawilon - Kinkaku-ji (świątynia zen w Kioto).
Pierwotny budynek Kinkaku-ji powstał w 1397 roku jako willa szoguna Yoshimitsu Ashikagi, na terenie jego posiadłości Kitayama. Obecna budowla pochodzi z 1955 r, a ściany zewnętrzne pokryto płatkami złota w 1987 r. Świątynia położona jest w parku nad stawem Kyoko-chi. Kinkaku-ji została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
Park wokół świątyni
Heian Shrine - świątynia shintoistyczna. Główne wejście (Ōtenmon).
Sōryūrō - zamek w rogu świątyni Heian
Świątynia Fushimi Inari to świątynia poświęcona bogini Inari – patronce biznesu, bogini płodności, ryżu, rolnictwa, przemysłu, powodzenia. To shintoistyczna świątynia położona jest u podnóża góry Inari, a jej początki sięgają czasów sprzed przeniesienia stolicy do Kioto.
Świątynia ta znana jest z tysiąca pomarańczowych torii, które postawione są wzdłuż ścieżek.
Pagoda na terenie kompleksu Tō-ji. Jedna z najstarszych i najważniejszych świątyń buddyjskich w Japonii, w 1994 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczegóły:
20.05.2017
Tagi:
asia trip, japonia, azja, kioto, asia, marzenie