TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Asia Trip - Nara i Arashiyama

Asia Trip - Nara i Arashiyama

Kolejne dwa dni i dwie wycieczki w okolice Kioto.

Jednego dnia jedziemy do Arashiyamy odwiedzić park małp Iwatayama i bambusowy las.

Park małp znajduje się na wzgórzu niedaleko dworca kolejowego (za rzeką Katsura). Zanim dotrzemy do miejsca gdzie znajdują się małpy musimy podejść troszkę leśnym szlakiem. Małpy są dzikie, ale przyzwyczaiły się do ludzi. Zwiedzający mogą podejść i sfotografować małpy. Małpy te to japońskie makaki nazywane również "małpami śniegu".
Rzeka Katsura
Ponadto atrakcją Arashiyamy jest również bambusowy las.Kolejny dzień i tym razem wycieczka do Nary. Nara to miasteczko niedaleko Kioto. Jest to dawna stolica Japonii. Znajdują się tutaj zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Do miasteczka dotarliśmy linią Nara Line. Najpierw udaliśmy się do parku, w którym karmiliśmy jelenie. Nie boją się one w ogóle i spokojnie spacerują w różnych częściach Nary. Aby je karmić należy kupić od pań sprzedających pod parasolkami specjalne "krakersy" dla nich.Następnie udaliśmy się do świątyni Todai-ji, która jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Do 1998 roku był to największy drewniany budynek na świecie. W środku świątyni jest posąg wielkiego buddy (o wysokości 16,2 m, największy w Japonii).Brama Nandaimon zbudowana została w stylu indyjskim.Kasuga Taisha to świątynia shintoistyczna zbudowana w VIII w. i należąca do możnej rodziny Fujiwara.
Sanktuarium związane jest z czterema bóstwami: Takemikazuchi, Futsumushi, Amenokoyane oraz Hime.Szliśmy do niej drogą pośród wysokich drzew i porośniętych mchem starożytnych kamiennych latarni.
Oprócz kamiennych latarni są też latarnie z brązu.
Ostatnią świątynią, którą odwiedzamy w Narze jest świątynia buddyjska Kōfuku-ji. Została wzniesiona w 669 roku w Yamashinie. Ufundowała ją Kagami-no-Ōkimi, żona Kamatariego Fujiwary. W 710 roku przeniesiono ją do Nary.Obecnie Kōfuku-ji to kilkanaście budynków, z których najsłynniejsza jest niewątpliwe olbrzymia,
pięciokondygnacyjna pagoda o wysokości 55 metrów. Druga co do wielkości w Japonii.
Pawilon Nan’en-dō
Pawilon Tōkon-dō
 
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczegóły:
18.06.2017
Tagi:
asia trip, japonia, azja, asia, nara, arashiyama