TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Asia Trip - Zhangjiajie

Asia Trip - Zhangjiajie

Górski akcent azjatyckiej wyprawy to odwiedzenie Zhangjiajie National Forest Park.

Położony w północno-zachodniej części prowincji Hunan, obszar Wulingyuan składa się z trzech części: Parku Narodowego Zhangjiajie, rezerwatu przyrody Suoksiyu i rezerwatu przyrody Tianzi Mountain, o łącznej powierzchni 135 mil kwadratowych. Obszar Wulingyuan Scenic Area został wpisany w 1992 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Następnego dnia po przybyciu do miasta Zhangjiajie (prowincja Hunan w Chinach) ruszamy na Tianmen Mountain (1519 m). Dlaczego warto tu przyjechać?
Aby wjechać jedną z najdłuższych na świecie kolejek linowych oraz chodzić wąskimi ścieżkami przymocowanymi do pionowych klifów.Wjazd kolejką linową Tianmen Shan. Trwa od 30 minut od miasta Zhangjiajie do szczytu góry Tianmen.Początkowo kolejka linowa przebiega nad miastem, a potem przez pola uprawne. Po około połowie drogi, kolejka zaczyna się wznosić się. Góra Tianmen góruje przed Tobą, a z kolejki linowej masz wspaniałe widoki.Ścieżki przymocowane z boku do skał. Znajdują się one 1400 metrów nad ziemią.
Widoki ze ścieżek
Wiszące na drzewach czerwone wstążki. Każda czerwona wstążka symbolizuje życzenie. Ludzie piszą swoje życzenie na wstążce, mając nadzieję, że się sprawdzi.Tongtian Highway czyli droga 99 zakrętów widziana z kolejki Tianmen Shan. Uważana jest za jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg w Chinach.Buddyjska świątynia Tianmenshan na górze Tianmen - wejście. Świątynia zbudowana została w dynastii Tang (AD 870), następnie została zniszczona przez wojnę podczas Repubkiki Chińskiej. Po 1949 roku władze odbudowały świątynię.
Guanyin Pawilon
Sala Czterech Króli Niebiańskich
Kolejne dni spędzamy w Wullingyuan i odwiedzamy Park Narodowy Zhangjiajie (pierwszy park narodowy w Chinach), którego krajobraz służył jako inspiracja do filmu "Avatar". Prawdopodobnie większość ludzi nigdy nie dowiedziałaby się o tym miejscu gdyby nie film.

Położony w subtropikalnym klimacie, Park Narodowy Zhangjiajie jest posiada unikalny mikroklimat - chłodny latem i ciepły zimą. Taki gęsty las służy jako ogromny, naturalny "bar tlenowy". Park służy także jako muzeum dla dziewiczej kultury etnicznej w regionie.

Zhangjiajie National Forest Park ma pięć malowniczych obszarów otwartych dla zwiedzających - Huangshizhai, Golden Whip Stream, Yaozizhai, Yuanjiajie i Yangjiajie. Obecnie w parku powstało sześć tras turystycznych, w tym 468 punktów widokowych.


Pierwsze widoki na spektakularne krajobrazy pochodziły z pierwszej kolejki linowej na górę Tianzi (Huangshi Zhai Cable Car).
South Pillar of the Heaven (Hallelujah Mountain) - słynny z filmu Avatar.
Makaki - mieszkańcy Zhangjiajie National Forest Park


Wullingyuan posiada około 3100 szczytów z kwarcu i piaskowca, z czego ponad 1000 wyrasta conajmniej 200 metrów nad ziemię. 90% obszaru zajmują lasy.

Większość ludzi zna z filmu te niesamowite widoki wysokich spiszastych szczytów we mgle, a zwłaszcza pływających gór na niebie. Tutaj Jake Sully i Neytiri ścigają się smokami, unosząc się nad mgłą i pod tymi pływającymi górami. Moim marzeniem było zobaczyć tę scenerię w prawdziwym życiu.
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczegóły:
05.08.2017
Tagi:
asia trip, azja, asia, chiny, marzenie