TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Górska biblioteczka - propozycja 10 ciekawych książek część 2

Górska biblioteczka - propozycja 10 ciekawych książek część 2

Propozycje książek górskich wartych przeczytania.

Słowacki Raj - przewodnik górski - Barbara Zygmańska

Przewodnik opisuje 15 górskich tras po Parku Narodowym Słowackiego Raju. Głębokie wąwozy, jaskinie, wodospady to tylko niektóre jego atrakcje. Zawiera mapy, zdjęcia, wykresy wysokości oraz informacje o najpiękniejszych miejscowościach i zabytkach regionu.

Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście - Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski

Ten portret legendarnego himalaisty to coś więcej niż rzecz o determinacji i górach. To zapierająca dech opowieść o granicach ryzyka, które bywają granicami człowieczeństwa.

Pieniny i magura spiska, beskid sądecki przewodnik z górskiej półki -  Natalia Figiel, Paweł Klimek, Jan Czerwiński

Opisane w przewodniku regiony są jednymi z moich ulubionych miejsc w Polsce. Zawarte w przewodniku propozycje tras Pienin, Magury Spiskiej i Beskidu Sądeckiego są opatrzone mapami, profilami wysokości i informacjami praktycznymi, które ułatwią zaplanowanie ciekawej wycieczki odpowiedniej dla każdego miłośnika górskich wędrówek, a także turystów poruszających się samochodem, rowerem, a nawet konno.

Broad Peak. Niebo i piekło - Bartek Dobroch, Przemysław Wilczyński

Przemysław Wilczyński i Bartek Dobroch wracają do tragicznych wydarzeń z 2013 roku na Broad Peak i starają się odpowiedzieć na pytanie, czy tragedia na Broad Peak kładzie kres polskiemu himalaizmowi w takiej formie, w jakiej go dotąd znaliśmy.

Pieniny - przewodnik - Józef Nyka

Obszerny przewodnik turystyczny obejmujący całe Pieniny wraz z otoczeniem. Zawiera opisy wszystkich szlaków w Pieninach właściwych, Pieninach Spiskich i Małych Pieninach, oraz po słowackiej stronie pasma.

Tatry polskie. Przewodnik - Józef Nyka

Tatry Polskie to najbardziej znany przewodnik po polskiej części Tatr. Jego autorem jest Józef Nyka – polski alpinista, taternik, popularyzator alpinizmu i turystyki górskiej, autor przewodników turystycznych.

Przeżyłem, więc wiem. Nieznane kulisy wypraw wysokogórskich - Ryszard Szafirski, Klaudia Tasz

Ryszard Szafirski, alpinista i himalaista „z najwyższej półki”, ujawnia przemilczane fakty związane z legendarnymi wyprawami lat 1960-1981 i obala krążące w środowisku mity. Zebrane w tej książce historie można zazwyczaj usłyszeć tylko na prywatnych spotkaniach taterników, alpinistów i himalaistów.

Korona Sądecka przewodnik turystyczny - Sławomir Kubisa

Ciekawy przewodnik turystyczny po okolicach Nowego Sącza i Grybowa - pomiędzy Białą a Dunajcem. Wycieczki samochodowe/rowerowe i spacery piesze.

Sudety przewodnik z górskiej półki - Figiel Natalia, Klimek Paweł, Rostek Krzysztof

Bogato ilustrowany przewodnik po Sudetach. Zawiera również mapy i profile wysokościowe tras.

Bieszczady. Od Komańczy do Wołosatego - Stanisław Kryciński

Książka jest historyczno-kulturową wędrówką po Bieszczadach od Komańczy, przez masyw Chryszczatej, Otryt – do Wołosatego.
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczegóły:
05.03.2022
Tagi:
książki, biblioteczka