TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Mapy online i planowanie tras

Mapy online i planowanie tras

Przy planowaniu podróży bardzo przydatne są mapy dostępne online.

Przedstawiam listę przydatnych map. Głównie są to mapy z górskimi szlakami. Są to serwisy, które również bardzo często wykorzystuję.

mapa-turystyczna.pl - świetny serwis do planowania górskich wycieczek, głównie w Polsce, ale są też obszary np. Tatr Słowackich czy Małej Fatry. Można planować trasę poprzez punkty kontrolne, pobrać GPX z trasą wycieczki, przeglądać jak i samemu dodawać zdjęcia do różnych miejsc, zapisać tworzone trasy oraz dzielić się nimi na facebooku.

www.compass.krakow.pl - mapy na stronie wydawnictwa Compass. Wybieramy interesujący nas region, mapę i klikamy zobacz mapę. Są tam dostępne mapy Beskidów, Tatr, Podhala, Sudetów, pogórzy oraz innych obszarów Polski.

e-gory.pl/Mapy-online/ - mapy turystyczne na portalu e-gory.pl

goryiludzie.pl/mapy-online - mapy online wydawnictwa Studio Plan oraz Compass. Zawierają aktualne przebiegi szlaków i czasy przejść. Na stronie znajdują się mapy Karpat i Sudetów.

mapy.hiking.sk - świetny planer tras w słowackich górach. Podobny to mapa-turystyczna.pl.

mapy.cz/turisticka - mapy gór czeskich online.

www.kompass.de/livemap/ - mapa całego świata. W miarę dokładna ale bez naniesionych szlaków.

waymarkedtrails.org - rozbudowana strona z różnego rodzaju szlakami (głównie pieszymi) obejmująca Europę i część USA. Po najechaniu na fragment kontynentu, lista szlaków w bocznym panelu płynnie się zmienia. Klikając na nią, otrzymasz podstawowe informacje o wybranej trasie. Nie można niestety planować własnych tras.

pl.wikiloc.com - serwis ze śladami GPS wgranymi przez użytkowników. Można je wyszukiwać, pobierać GPS. Każda trasa ma również czasy przejścia i profil wysokościowy. Zarejestrowane ślady są nie tylko z wycieczek pieszych, ale również rowerowych i wielu innych aktywności.

www.gpsies.com - serwis podobny do poprzedniego.

www.alltrails.com - szlaki z całego świata. Niestety aby móc np. pobrać GPS trzeba wykupić dostęp PRO.

www.outdooractive.com - obejmuje cały świat, możliwość pobrania GPS, KML, osadzenia trasy na swojej stronie internetowej.
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczegóły:
26.02.2017
Tagi:
mapy