TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Rok 2014 w górach podsumowanie

Rok 2014 w górach podsumowanie

Rok 2014 był bardzo udany jeśli chodzi o górskie wycieczki (i wycieczki w ogóle). W górach spędziłam łącznie 24 dni co bardzo mnie cieszy.

Zdobyłam aż 6 szczytów należących do Korony Gór Polski tj. Radziejową, Wysoką (Wysokie Skałki), Rysy, Czupel, Waligórę i Chełmiec.
Odwiedziłam następujące pasma górskie:
Tatry polskie, Pieniny, Beskid Sądecki, Wysokie Tatry słowackie, Beskid Śląski, Beskid Mały, Alpy Berneńskie, Alpy Walijskie, Góry Kamienne i Góry Wałbrzyskie.
Spełniło się również jedno z moich marzeń.
Po raz pierwszy zobaczyłam na własne oczy góry wyższe niż Tatry mianowicie szwajcarskie Alpy.

Zaczęło się od spontanicznego wyjazdu w Tatry na krokusy. Zawsze marzyłam żeby zobaczyć te krokusowe "dywany" na Polanie Chochołowskiej czy Kalatówkach i udało się. Wcześniej obserwowałam profil facebookowy Schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej oraz śledziłam warunki pogodowe. Tydzień przed wyjazdem postanowiłam "Jadę, będzie pogoda to będzie. Jakieś krokusy na pewno zobaczę" i opłaciło się. Były to również moje początki z makrofotografią.

Długi weekend czerwcowy spędziłam na szlakach Pienin i Beskidu Sądeckiego. Bazą wypadową była Szczawnica. Zdobyłam wtedy najwyższe szczyty tych pasm (należące do KGP) - Radziejową i Wysoką.

Kolejne odwiedzone pasmo to Tatry słowackie. Baza wypadowa Strbske Pleso - malownicza miejscowość, w której naprawdę można odpocząć. Pogoda była w kratkę, ale i tak sporo udało się zwiedzić. Zdobyłam również Rysy - najwyższy szczyt Polski. Niestety widoków ze szczytu nie było bo wszystko spowiła mgła.

W długi weekend sierpnia zorganizowałam krótki wypad do Szczyrku. Byłam na Klimczoku i Błatniej (Beskid Śląski) oraz na Czuplu i Magurce Wilkowickiej (Beskid Mały).

W ramach większej wyprawy po Europie zwiedziłam część szwajcarskich Alp. Widziałam słynne czterotysięczniki m.in. Monte Rosę i Matterhorn - symbol Szwajcarii.

Ostatnia wycieczka 2014 roku to wypad do Wałbrzycha, który był bazą wypadową w góry Wałbrzyskie i Kamienne.
W dwa dni udało się zdobyć dwa kolejne szczyty Korony Gór Polski - Waligórę i Chełmiec.

Zachęcam do przejrzenia galerii wpisu. Zdjęcia są wraz z podpisami.

Details:
admin
16.09.2015

Krokusy na Kalatówkach Polana Huciska Siwa Polana Polana Chochołowska Sokolica Pieniny Pieniny Przehyba Okolice Skrajnego Soliska Popradskie Pleso Tatry Słowackie Wierzchołek Rysów Szczyrk Beskid Mały Alpy Berneńskie Grindelwald Widok z Pilatusa na Alpy Alpy Walijskie Matterhorn Matterhorn Monte Rosa