TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

San Francisco USA

San Francisco USA

Na kolejne dni w USA przenosimy się do San Francisco.

San Francisco zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Jest to czwarte pod względem wielkości miasto w Kaliforni.
Położone na półwyspie San Francisco, otoczonym przez Ocean Spokojny na zachodzie, zatokę San Francisco na wschodzie i cieśninę Golden Gate na północy.

Zapraszam na wspaniałą fotograficzną podróż po tym mieście.

Najbardziej znaną atrakcją jest oczywiście most Golden Gate. Został otwarty 27 maja 1937 i stał się symbolem miasta. Odwiedzamy go dwa razy (raz przy gorzej, a raz przy lepszej pogodzie). Jednego dnia robimy również wycieczkę rowerową przez most i do okolicznych punktów widokowych.
Początek wycieczki - przez most Golden Gate na rowerze
Widok na most Goden Gate z punktu widokowego Battery Spencer
Widok na słynne więzienie Alcatraz
San Francisco słynie również z tramwajów. Tramwaje linowe w San Francisco to ostatni działający na świecie system ręcznie sterowanej kolejki linowej. Sieć kolejki linowej stanowi część intermodalnego transportu miejskiego należącego do San Francisco Municipal Railway i jest ikoną miasta.Pier 39 - czyli molo 39 to bardzo popularne miejsce w SF. Jest tam wiele sklepów i restauracji. To tam zakupiliśmy ciekawe pamiątki. Molo jest zlokalizowane na skraju dzielnicy Fisherman's Wharf i w pobliżu dzielnic North Beach, Chinatown i Embarcadero. To stąd wypływają rejsy do Alcatraz.
Jeden ze sklepów z pamiątkami w pobliżu Pier 39
Coit Tower - 64 metrowa wieża została zbudowana na szczycie wzgórza w dzielnicy Telegraph Hill w 1933. Jest jednym z symboli San Francisco. Sponsorem budowy była Lillie Hitchcock Coit, która budowlą tą chciała upiększyć miasto.Lombard Street - ulica położona w północnej części miasta. Jeden z jej odcinków, na osiedlu Russian Hill, jest znany jako "najbardziej poskręcana ulica na świecie".
Chinatown - jedna z najstarszych i najbardziej znanych chińskich dzielnic w Stanach Zjednoczonych.
The Painted Ladies w pobliżu Alamo Square. W architekturze amerykańskiej "painted ladies" to wiktoriańskie i edwardiańskie domy i budynki odmalowane, począwszy od lat 60. XX wieku, w trzech lub więcej kolorach, które zdobią lub podkreślają ich detale architektoniczne.Twin Peaks - dwa bliźniacze wzgórza wznoszące się w pobliżu geograficznego centrum San Francisco. Mamy stąd wspaniałe widoki na całe San Francisco.

  
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to