TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Zima w Kluszkowcach

Zima w Kluszkowcach

Tegorocznej zimy wybraliśmy się na kilka dni do miejscowości Kluszkowce leżącej na pograniczu Gorców i Pienin.

Miejscowość leży u podnóży Lubania w dolinie potoku Kluszkowianki. Nad górnymi osiedlami góruje Wdżar. W tym roku nie trafiliśmy jednak na pogodową zimę. Śniegu było bardzo mało. W zasadzie tylko w wyższych partiach podejścia na Lubań. Ponadto było pochmurno i mgliście i w zasadzie tylko jednego dnia była ładna pogoda.

Nie przeszkodziło nam to jednak w odwiedzeniu ruin zamku w Czorsztynie z XIV wieku i pofoceniu wschodu Słońca w okolicy Kluszkowców. Dzień dobrej pogody wykorzystaliśmy na podejście na Lubań (niebieski szlak z Kluszkowców na Lubań, potem przejście grzbietem do Jaworzyn Ochotnickich i zejście żółtym szlakiem do Kluszkowców).
Poranek w okolicach Kluszkowców
Widoki z ruin zamku w Czorsztynie
Z zamku w Czorsztynie rozpościera się wspaniała panorama na Spisz, Zalew Czorsztyński, zaporę, zamek w Niedzicy, a przy dobrej widoczności również Tatry.
Ruiny zamku w Czorsztynie
Zwiedzamy ruiny zamku w środku
W drodze na Lubań
  

Details:
admin
07.12.2018
Tags:
pieniny, gorce

Widok na zamek w Niedzicy z ruin zamku w Czorsztynie Widok na jez. Czorsztyńskie z ruin zamku w Czorsztynie Ruiny zamku w Czorsztynie Kluszkowce Tatry widziane z okolic Kluszkowców Ruiny zamku w Czorsztynie Wschód Słońca w okolicy Kluszkowców Widok na Tatry o wschodzie Słońca - okolice Kluszkowców Widok z niebieskiego szlaku na Lubań Tatry Zachodnie widziane ze szlaku na Lubań