TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Zobacz podział na pasma górskie
Kopa Kondracka z Kuźnic

Kopa Kondracka z Kuźnic

Opis szlaku na Kopę Kondracką z Kuźnic.

Kuźnice - Przełęcz Kondracka ( szlak niebieski) - Kopa Kondracka ( szlak żółty) - 6,5km ~4h

Rozpoczynamy wycieczkę w Kuźnicach. Jest to część Zakopanego, położona w dolnej partii Doliny Bystrej na wysokości ok. 1010m n.p.m.Kierujemy się na lewo od kolejki na Kasprowy Wierch i wchodzimy na niebieski szlak. Idziemy szeroką, brukowaną drogą. Po kilkuset metrach dochodzimy do kasy TPN. Tuż przed kasą odchodzi szlak do klasztoru Albertynów. Zaraz za kasą szlak rozwidla się, by potem znów się połączyć. Wybieramy lewą odnogę, która prowadzi przez las u stóp Polany Kalatówki. Polana Kalatówki położona jest na wysokości 1195m n.p.m. w  Dolinie Bystrej. Powyżej polany znajduje się Hotel Górski PTTK Kalatówki.Po około 30 minutach szlak znów się łączy. Idziemy pod górę dość wąską ścieżką po kamieniach za znakami niebieskimi w kierunku Hali Kondratowej.
Schronisko na Hali Kondratowej
 
 
 Po około godzinie docieramy na Halę Kondratową (1333m n.p.m.), gdzie stoi najmniejsze w Tatrach schronisko.Od schroniska kontynuujemy podejście szlakiem niebieskim. Szlak zielony prowadzi na Przełęcz pod Kopą Kondracką. My podążamy na Kondracką Przełęcz (1725m n.p.m.). Szlak jest dość oblegany, ponieważ prowadzi również w kierunku Giewontu.Najpierw idziemy ścieżką wzdłuż prawego skraju polany, pod zboczem Długiego Giewontu. Oddalając się od polany stopniowo wchodzimy między kosodrzewiny. Po pewnym czasie szlak staje się coraz bardziej stromy i prowadzi zakosami, aż na Kondracką Przełęcz.
Na Kondrackiej Przełęczy
Z Przełęczy Kondrackiej mamy rozległe widoki m.in. na Giewont oraz Czerwone Wierchy. Po wschodniej stronie widzimy Kasprowy Wierch (1987m n.p.m.) oraz polską część Tatr Wysokich.
Widok na Giewont
Widok na Czerwone Wierchy
 
Z przełęczy zmieniamy kolor szlaku na żółty i skręcamy w lewo (niebieski szlak prowadzi dalej na Giewont). Podchodzimy powoli pod górę. Mamy ładne widoki na Wielką Polanę Małołącką, a za plecami Giewont.
W kierunku Kopy Kondrackiej
Po około godzinie podejścia docieramy na Kopę Kondracką (2005m n.p.m.). Roztaczają się stąd wspaniałe widoki zarówno na Tatry Wysokie jak i Zachodnie.
Na Kopie Kondrackiej
Widok w kierunku pozostałych szczytów Czerwonych Wierchów
 
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to