TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Zobacz podział na pasma górskie
Mszana Dolna - Lubogoszcz - Kasinka Mała

Mszana Dolna - Lubogoszcz - Kasinka Mała

Opis szlaku na Lubogoszcz z Mszany Dolnej, zejście do Kasinki Małej.

Mszana Dolna - Lubogoszcz ( szlak zielony) - Lubogoszcz Zachodni ( szlak czerwony) - Kasinka Mała ( szlak czarny) - 10,9km ~4h

Szlak rozpoczynamy w centrum Mszany. Za mostem na rzece Mszanka koło Urzędu Miasta napotykamy zielone znaki. Idziemy na wschód główną ulicą po czym skręcamy w lewo w Jana Pawła II, obok kościoła przez Rynek. Następnie podążamy ulicą Leśną. Szlak wykręca na północ. Na niewielkim rozwidleniu schodzimy z wiejskiej drogi na lewo w kierunku najwyżej położonych gospodarstw.Po dojściu do lasu skręcamy w prawo. Wspinamy się do góry dość stromym trawersem.Po osiągnięciu bocznego grzbietu podejście nieco łagodnieje. Następnie docieramy do głównego grzbietu i szlaku czerwonego.Skręcamy w prawo i po chwili docieramy na szczyt Lubogoszczy (968m n.p.m.). Tu znaki zielone się kończą. Znajduje się tutaj miejsce odpoczynku.Ze szczytu cofamy się na zachód i idziemy za znakami czerwonymi. Podążamy płaskim grzbietem wśród lasu bukowego.
 Docieramy do rozwidlenia szlaków w okolicy zachodniego wierzchołka Lubogoszczy o nazwie Zapadlisko. Stąd wędrujemy za znakami czarnymi na zachód.Idziemy cały czas lasem. Po około 30 minutach docieramy do Bazy Lubogoszcz (ośrodek wypoczynkowy), która znajduje się po naszej lewej stronie. W pobliżu bazy przebiega również ścieżka edukacyjno-przyrodnicza.Kamienistą ścieżką wychodzimy na pola. Pojawiają się widoki na masyw Szczebla. Wśród zabudowań dochodzimy do drogi głównej z Lubnia do Mszany Dolnej w Kasince Małej. Gdy skręcimy w lewo i będziemy iść wzdłuż drogi dotrzemy do Mszany Dolnej.  
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczegóły:
06.01.2023
Tagi:
beskidy, beskid wyspowy