TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Zobacz podział na pasma górskie
Na Jagodną z Bystrzycy Kłodzkiej

Na Jagodną z Bystrzycy Kłodzkiej

Opis szlaku na Jagodną - najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich.

Bystrzyca Kłodzka - Schronisko PTTK Jagodna ( szlak zielony) - Jagodna ( szlak niebieski) (~5h, 14.7 km).

Góry Bystrzyckie to pasmo ciągnące się 40 kilometrów na granicy polsko-czeskiej. Położone są w Sudetach Środkowych. Od północy Góry Bystrzyckie sąsiadują z Górami Stołowymi i Obniżeniem Dusznickim, od zachodu z Górami Orlickimi.

Niestety szlak przez sporą część trasy prowadzi asfaltem. Rozpoczyna się w Bystrzycy Kłodzkiej na stacji kolejowej. Praktycznie prosto ze stacji wychodzimy na szlak. Idziemy przez chwilę ulicą Międzyleśną i skręcamy w lewo w Rycerską, a następnie za ratuszem w prawo i idziemy kolejno bez skrętów ulicą, która zmienia nazwy. Jest to kolejno: Plac Wolności, Kościelna, Starobystrzycka, Krakowska. W tym momencie mijamy rzekę. Idziemy dalej ulicami Spadzistą i Młynarską. Przed zakładem wodociągów i kanalizacji skręcamy w lewo w ulicę Słoneczną. Od tego momentu opuszczamy powoli miasto, idziemy aleją wśród drzew.Następnie wchodzimy w las (Stara Bystrzyca) i idziemy cały czas asfaltową drogą. Po krótkim odcinku asfaltem szlak odbija w prawo w las.Ten odcinek jest całkowiecie zalesiony i widoków niestety nie mamy. Zielony szlak doprowadza nas do skrzyżowania
szlaków pod Sasinem, gdzie dołącza szlak czerwony.
Teraz idziemy tzw. Autostradą Sudecką aż do Schroniska PTTK Jagodna.
Od schroniska na Jagodną prowadzi szlak niebieski. Wejścia na szczyt praktycznie nie odczujemy po szlak jest prawie płaski.
Pierwsza mijana górka to Sasin (886 m), druga Sasanka (965 m) i docieramy na Jagodną (977m) szczyt należący do Korony Gór Polski.
  
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczegóły:
02.01.2020
Tagi:
sudety, kgp, góry bystrzyckie, diadem