TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Zobacz podział na pasma górskie
Na Krakonoš spod schroniska Śląski Dom

Na Krakonoš spod schroniska Śląski Dom

Opis szlaku na Krakonoš po czeskiej stronie Karkonoszy.

Dom Śląski - Luční Bouda ( szlak niebieski) - Krakonoš ( szlak czerwony) - 4,8km ~1h 30min

Wycieczkę rozpoczynamy przy schronisku Śląski Dom (można tu dotrzeć z różnych stron m.in. z Karpacza czy przełęczy Okraj). Znajduje się u podnóża Śnieżki, na Równi Pod Śnieżką, na wysokości ok. 1400m n.p.m., na skrzyżowaniu szlaków turystycznych. Schronisko zostałowybudowane w latach 1921-22.
Schronisko Śląski Dom
 
Idziemy płaskim szlakiem w kierunku czeskiego schroniska Luční Bouda. Prowadzi on początkowo wśród kosodrzewiny, a niedługo potem zmienia się w drewniane kładki zawieszone nad torfowiskiem.Jeśli się odwrócimy to mamy wspaniały widok na Śnieżkę. Do Lucni Boudy powinniśmy dotrzeć po około 40 minutach.
Schronisko Luční Bouda
 
Spod schroniska ruszamy za znakami czerwonymi w kierunku szczytu Krakonoš (1422 m n.p.m.). Idziemy cały czas łagodnie wśród łąk.Po około 30 minutach odbijamy w prawo i po kilku minutach docieramy na punkt widokowy na szczycie Krakonoš.Z punktu widokowego rozpościerają się piękne widoki na Kozie Grzbiety - jedyny grzbiet wysokogórski w Karkonoszach o charakterze alpejskim. Dawniej prowadził przez Kozie Grzbiety szlak turystyczny. Dziś teren ten objęty jest ochroną parku narodowego i nie ma żadnego pieszego szlaku. Pozostało je podziwiać z punktu widokowego. 
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to