TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Zobacz podział na pasma górskie
Na Skopiec z Trzcińska

Na Skopiec z Trzcińska

Opis szlaku na Skopiec z Trzcińska.

Trzcińsko - Radomierz ( szlak niebieski) - szlak rowerowy w stronę Komarna - stadnina koni - powrót na szlak niebieski pieszy - Skopiec ( szlak niebieski) - powrót szlakiem niebieskim do Radomierza Górnego i dalej do Trzcińska.

Wycieczkę rozpoczynamy we wsi Trzcińsko. Położona jest na pograniczu Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej w Sudetach Zachodnich. Idziemy w kierunku północno-zachodnim wzdłuż rzeki Bóbr. Po kilkunastu minutach przechodzimy nad rzeką, a po kolejnych kilkunastu przechodzimy przez tory kolejowe.Potem kierujemy się szlakiem niebieskim prowadzącym najpierw łąkami i polami. Po przejściu 2.5km docieramy do wsi Radomierz.Przechodzimy przez całą miejscowość aż do skrzyżowania z ruchliwą drogą, którą musimy przekroczyć, by kontynuować wycieczkę.Kierujemy się asfaltową drogą (szlak rowerowy) najpierw prosto, potem coraz bardziej w lewo. Idziemy przepiękną drogą wśród potężnych drzew, z której roztaczają się widoki m.in. na Sokoliki w Rudawach Janowickich.Po około 45 minutach skręcamy ostro w prawo na drogę prowadzącą do stadniny koni. Po dojściu do stadniny kontynuujemy jeszcze kawałeczek prosto i spotykamy niebieski szlak pieszy z Radomierza.Teraz już wraz z niebieskim szlakiem skręcamy w lewo. Trawersujemy prawą stroną Ziemski Kopczyk. Idziemy przez łąkę, a następnie mały lasek.Po wyjściu z lasku idziemy jeszcze kilka minut do punktu Pod Skopcem (711 m n.p.m.). Z tego punktu idziemy wydeptaną ścieżką bez szlaku na szczyt Skopca (719 m n.p.m.). Szczyt należy do Korony Gór Polski jako najwyższy szczyt Gór Kaczawskich. Jest zalesiony zatem widoków z niego nie doświadczycie.
Wydeptana ścieżka na Skopiec
Wracamy najpierw tak samo aż do trawersu Ziemskiego Kopczyka. Za nim nie odbijamy na stadninę tylko kontynuujemy wędrówkę szlakiem pieszym niebieskim przez las. Zdobywamy Leszczyniec (604 m n.p.m.) potem Straconkę (611 m n.p.m.), a na końcu Dudziarz (652 m n.p.m.). Ze szlaku mamy widok m.in. na kamieniołom.
Kamieniołomy w Wojcieszowie ze szczytu Straconki
 
Za Dudziarzem wychodzimy na łąki i po kilku minutach docieramy znów do ruchliwej drogi, którą przekraczamy i dochodzimy do Radomierza Górnego. Stąd kontynuujemy niebieskim szlakiem do Trzcińska tak samo jak poprzednio.
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczegóły:
25.10.2021
Tagi:
sudety, kgp, góry kaczawskie, diadem