TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Zobacz podział na pasma górskie
Na Śnieżkę doliną Łomniczki

Na Śnieżkę doliną Łomniczki

Opis szlaku na Śnieżkę doliną Łomniczki z Karpacza.

Karpacz (stacja ekologiczna) - Schronisko nad Łomniczką ( szlak żółty) - Śnieżka ( szlak czerwony) (6km, czas przejścia około 3h).

Ruszamy szlakiem żółtym niedaleko stacji ekologicznej. Wchodzimy odrazu do lasu.Idziemy cały czas lasem, wzdłuż potoku Łomniczka. Dolina Łomniczki to jedna z najładniejszych karkonoskich dolin, głęboko wcięta pomiędzy strome zbocza Śnieżki i Czarnego Grzbietu oraz Małej Kopy, w górnej części tworząca polodowcowy Kocioł Łomniczki. Dochodzimy do dogodnego miejsca na odpoczynek.Idziemy w górę Łomniczki. Szlak coraz mocniej prowadzi w górę. Wkrótce dochodzimy do szlaku czerwonego (Główny Szlak Sudecki) oraz do schroniska PTTK Nad Łomniczką.
Schronisko nad Łomniczką
 
Idziemy w górę szlakiem czerwonym i po chwili po prawej stronie widzimy ślady spływów gruzowych. Obecnie, aby zapobiec dalszym spływom w podczas opadów, wykonano liczne poprzeczne drewniane zabezpieczenia. Idąc dalej w górę dochodzimy do mostku na Łomniczce.Przechodzimy mostkiem ciąg kaskad o długości ok. 300 m nazywanych wodospadami Łomniczki. Nieco dalej widzimy symboliczny cmentarz ofiar gór, ludzi związanych z Karkonoszami.
Z okolic tego miejsca mamy piękny widok na całą dolinę Łomniczki.
 
Od tego momentu szlak trawersuje Śnieżkę i dość stromym odcinkiem docieramy do schroniska Dom Śląski.
Schronisko Dom Śląski
 
Wycieczkę kontynuujemy szlakiem czerwonym na Śnieżkę. Szlak posiada łańcuchowe poręcze i pnie się cały czas pod górę po kamieniach. Na szczyt docieramy w około 40 minut.
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczegóły:
02.06.2019
Tagi:
sudety, kgp, karkonosze, diadem