TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Zobacz podział na pasma górskie
Na Wyżnią Koprową Przełęcz ze Szczyrbskiego Jeziora

Na Wyżnią Koprową Przełęcz ze Szczyrbskiego Jeziora

Opis szlaku na Wyżnią Koprową Przełęcz ze Szczyrbskiego Jeziora w Tatrach Słowackich.

Szczyrbskie Jezioro - Popradzkie Jezioro ( szlak czerwony) - Wyżnia Koprowa Przełęcz ( szlak niebieski) - 8,4km ~3,5h


Rozpoczynamy w miejscowości Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso). Leży ona u podnóża Tatr nad jeziorem o tej samej nazwie. Pierwszy etap szlaku do Popradzkiego Stawu jest opisany tutaj.
Popradzki Staw

 
Tuż przed Popradzkim Stawem skręcamy w lewo w szlak koloru niebieskiego, który będzie prowadził Doliną Mięguszowiecką.Najpierw idziemy lasem, później wśród kęp kosodrzewiny. Z lewej strony widać Grań Baszt. Potem przechodzimy przez mostek na Żabim Potoku.Następnie docieramy do rozwidlenia szlaków. Czerwony szlak odchodzi w prawo na Rysy. My podążamy dalej szlakiem niebieskim.Szlak wkrótce przekracza Hińczowy Potok. Następnie szlak skręca nieco w prawo, prowadząc zakosami na stromy próg, który opada z Doliny Hińczowej. Po pokonaniu progu ścieżka prowadzi bardziej łagodnie, w niedalekiej odległości od Hińczowego potoku. Ponad Doliną Hińczową możemy podziwiać Mięguszowieckie szczyty oraz Hińczowe Stawy.
Widok na Dolinę Mięguszowiecką

 
Wkrótce docieramy do Wielkiego Hińczowego Stawu. Jest to największy i najgłębszy staw w słowackiej części Tatr.Kierujemy się teraz w lewo. Podchodzimy pod stok i zakosami wspinamy się pod górę. Po około 40 minutach od Wielkiego Hińczowego Stawu docieramy na Wyżnią Koprową Przełęcz (2180m n.p.m.).
Widok na Mały Hińczowy Staw
Widok na Wielki Staw Hińczowy z podejścia na Przełęcz
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to