TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Zobacz podział na pasma górskie
Na Trzydniowiański, Kończysty i Starorobociański Wierch

Na Trzydniowiański, Kończysty i Starorobociański Wierch

Opis szlaku na Trzydniowiański, Kończysty i Starorobociański Wierch z Polany Trzydniówka.

Polana Trzydniówka - Trzydniowiański Wierch 1758 m ( szlak czerwony) - Kończysty Wierch 2002 m ( szlak zielony) -
Starorobociański Wierch 2176 m ( szlak czerwony). ~ 4h w jedną stronę, 5,5 km.

Szlak rozpoczyna się na Polanie Trzydniówka, niedługo przed Polaną Chochołowską. Z Siwej Polany do tego miejsca powinniśmy dojść w około 1,5 - 2 godziny. Szlak z Siwej Polany na Polanę Chochołowską został opisany tutaj.
Polana Chochołowska
 
Idziemy przez las. Podążamy dość stromo przez Krowi Żleb. Dalej docieramy do kosówek i trawersując wschodnie zbocze Kulawca wychodzimy na widokową grań.Po około 20 minutach zdobywamy najwyższy wierzchołek Trzydniowiańskiego Wierchu (wcześniej przechodzimy przez niższy). Ze szczytu możemy podziwiać bardzo rozległą panoramę Tatr Zachodnich, począwszy od Bobrowca, poprzez Wołowiec, Rohacze, Jarząbczy Wierch, Starorobociański Wierch, Bystrą, Ornak, Czerwone Wierchy i Kominiarski Wierch. Stąd można zejść czerwonym szlakiem do doliny Jarząbczej a potem na Polanę Chochołowską.
My podążamy jednak dalej zielonym szlakiem w stronę Kończystego Wierchu (2002 m n.p.m.).
Szlak na Kończysty Wierch
 
Trawersujemy Czubik (1846 m) i Dudową Przełęcz. Po około godzinie docieramy do wierzchołka Kończystego Wierchu (granica państwa).Teraz idziemy czerwonym szlakiem w lewo. Idziemy najpierw w kierunku Starorobociańskiej Przełęczy (1975 m n.p.m.). Następnie wzdłuż rowu grzbietowego do miejsca, gdzie od słowackiej strony napotykamy żółty szlak (do Raczkowej Doliny). Cały czas mozolnie podchodzimy pod górę zakosami. Podejście trwa około godzinę.
Rów grzbietowy i wierzchołek Starorobociańskiego Wierchu
 
Ze Starorobociańskiego wierchu mamy wspaniałą panoramę m.in. na leżącą pod nim Gaborową Dolinę oraz wierzchołek Bystrej, a także na grań Czerwonych Wierchów. W oddali można zobaczyć szczyty Tatr Wysokich od Krywania do Kołowego szczytu.   
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to